Przedmiotowa nieruchomość położona jest miejscowości Pludry, gmina Dobrodzień, powiat oleski,
we wschodniej części województwa opolskiego (na granicy z województwem śląskim).
W odległości około 7 km od działki, znajduje się ścisłe centrum miejscowości Dobrodzień (siedziba gminy), a w odległości około 23 km w kierunku północnym centrum miasta Olesno, siedziby powiatu oleskiego. (...)
Pokaż więcej
Przedmiotowa nieruchomość położona jest miejscowości Pludry, gmina Dobrodzień, powiat oleski,
we wschodniej części województwa opolskiego (na granicy z województwem śląskim).
W odległości około 7 km od działki, znajduje się ścisłe centrum miejscowości Dobrodzień (siedziba gminy), a w odległości około 23 km w kierunku północnym centrum miasta Olesno, siedziby powiatu oleskiego.
Odległość do największych miast w okolicy miejscowości Pludry wynosi odpowiednio: - około 35 km do Opola (w kierunku zachodnim),
- około 40 km do Częstochowy (w kierunku północno-wschodnim)
- około 55 km do stolicy województwa śląskiego Katowic (w kierunku południowo-wschodnim).
W bliskim sąsiedztwie działki przebiega droga wojewódzka nr 901, łącząca Gliwice z Olesnem, około 4.2 km na południowy-zachód droga wojewódzka nr 463 (Bierdzany Zawadzkie), około 5.0 km na południe droga wojewódzka nr 426 (Zawadzkie - Sławięcice), a około 8.0 km na północny-zachód biegnie droga krajowa nr 46, relacji Kłodzko Szczekociny.
W sąsiedztwie wycenianej nieruchomości przebiega linia kolejowa nr 61, która łączy stację kolejową Kielce ze stacją Fosowskie.
Dodatkowo około 800 m na zachód przepływa rzeka Bziniczka (prawy dopływ Małej Panwi).
Bezpośrednie sąsiedztwo nieruchomości stanowią wolne tereny inwestycyjne, zabudowa przemysłowa, tereny kolejowe (działka posiada dostęp do bocznicy kolejowej).
Zarówno w bliskim jak i dalszym otoczeniu znajdują się głównie wolne tereny inwestycyjne, tereny kolejowe, zabudowa przemysłowa, handlowo-usługowa, lasy, grunty użytkowane rolniczo, tereny zielone oraz domy jednorodzinne, często w zabudowie z budynkami niemieszkalnymi (gospodarczymi, garażami).
W rejonie przedmiotowej nieruchomości znajdują się następujące sieci infrastruktury
technicznej:
energetyczna,
wodociągowa,
telekomunikacyjna.
Zgodnie z art. 154 ustawy o gospodarce nieruchomościami, przeznaczenie nieruchomości ustala się na podstawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W przypadku braku planu przeznaczenie ustala się na podstawie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy lub decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. W przypadku braku studium lub decyzji uwzględnia się faktyczny sposób użytkowania.
Dla przedmiotowej działki Urząd Miejski w Dobrodzieniu nie posiada aktualnie
obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Dobrodzień, przyjętym Uchwałą Nr III/20/02 Rady Miejskiej w Dobrodzieniu z dnia 12 grudnia 2002 roku, zmieniony Uchwałą nr XXIII/195/2017 Rady Miejskiej w Dobrodzieniu z dnia 13 lutego 2017 roku, działka ewidencyjna położona jest na obszarze oznaczonym symbolem P - teren zainwestowania produkcyjnego i magazynowego.
Budynek administracyjno-biurowy jest obiektem o dwóch kondygnacjach nadziemnych, podpiwniczonym, wykonanym około 1954 roku, w technologii tradycyjnej, murowanej (z cegły), ze stropami ognioodpornymi typu Kleina, oznaczony w ewidencji gruntów i budynków jako budynek inny niemieszkalny.
Obiekt jest otynkowany, z dachem krytym papą, rynny i rury spustowe z blachy ocynkowanej, stolarka okienna PCV (w oknach na parterze i częściowo na I piętrze zamontowano kraty metalowe), parapety wewnętrzne lastryko, stolarka drzwiowa
drewniana płycinowa, drzwi zewnętrzne aluminiowe częściowo przeszklone, schody zewnętrzne betonowe.
W budynku podłogi wykończone są płytkami ceramicznymi, parkietem drewnianym,
wykładziną dywanową i PCV, panelami podłogowymi, w piwnicy wylewka betonowa, ściany wewnętrzne otynkowane, wykończone farbą i częściowo płytkami ceramicznymi.
Dodatkowo:
w obiekcie zamontowano grzejniki żeliwne, schody wewnętrzne betonowe, wykończone lastryko, z metalową balustradą. W piwnicy znajdują się pomieszczenia gospodarcze (m. in. kotłownia).
W budynku częściowo widoczne są ślady zużycia między innymi zalania sufitu w niektórych pomieszczeniach, wybrzuszenia podłogi, pękania i odpadania tynku wewnętrznego (głównie w piwnicy obiektu), brak pieca centralnego ogrzewania.
Budynek wyposażony jest m. in. w następujące instalacje:
energetyczną,
wodociągową,
kanalizacyjną,
centralnego ogrzewania (własna kotłownia na terenie nieruchomości - brak zamontowanego pieca do centralnego ogrzewania),
telekomunikacyjną.
Dane techniczne:
pow. użytkowa: 688.02 m2 (łącznie z piwnicą, w tym powierzchnia użytkowa
parteru: 239.35 m2, powierzchnia użytkowa I piętra: 234.42 m2)
pow. zabudowy: 301 m2
kubatura: 2621.81 m3
Oferta wysłana z programu dla biur nieruchomości ASARI CRM ( )